за нас

Рибар, Донг Ванг Машини Делови копродукции, Ltd е пронајден во 2006 година. Тоа е високотехнолошко претпријатие специјализирано за производство на стандардни запчаници (ANSI, DIN, JIS). Сега воспоставивме блиски трговски односи со дистрибутерите во многу земји и региони како што се Европа, Јужна Америка, Азија, Океанија и така натаму. По повеќе од десет години постојан развој и технолошка акумулација, стана еден од најискусните производители на запчаници во Кина. уживање во добра реакција од корисниците дома и во странство .. Секогаш е наш приоритет да произведуваме производи со висока точност и долг работен век. Под раководство на г-дин Лиу Ксудонг, претседател на управниот одбор, и преку напорната работа на целиот персонал, компанијата ги прошири своите размери. Сега има скоро 100 комплети разни производствени капацитети и е опремено со разни видови опрема за прецизно тестирање. Во годините на работење, компанијата формираше уникатен начин на производство и управување. „Запчаникот DWSK“ има висока точка на стоење и се стреми кон производство со висок стандард и големо количество. Во духот на „постојано подобрување“, компанијата има за цел да дизајнира и произведува преносни производи со најдобар квалитет и висока ефикасност за вас. Напредна машинерија и опрема, рафиниран тим за управување и професионална технологија на производство се важни гаранции за развојот на „DWSK Sprocket“ ". Оптималната подготовка на материјалот, фината обработка, строгата проверка на квалитетот и услугата на клиентите станаа успешен избор на стратегија на компанијата. За сите производи, ние сме клучни за да осигуриме дека секој производ може да биде препознаен од клиентите. Ние постојано размислуваме и работиме напорно за да станеме квалитетен снабдувач на запчаници. Во текот на денот полн со можности и предизвици, компанијата се придржува кон деловната филозофија на „управување со интегритет, совршеност, прв клиент“ и им ги посветува своите клиенти на производи со квалитет „100%, квалитетни 100%“. знајте дека само со постојано следење на високо квалитетни производи и услуги можеме да стоиме цврсто во сè пожестоката конкурентност пазар и освојување на зависноста на клиентите. Ние би сакале да имаме пријатели во индустријата за да ја посетат нашата фабрика и да ни дадат вредни предлози, работејќи заедно, да создадеме поперспективна иднина.

Гледај Повеќе

Вести

Прилагизираниот АСА на продажбата ја претставува обликот на заб на плочката.

Скокањето е тркало со заби со копчиња. кои се користи за да се тргне со блок со точна црта на синџир или кабел. Спракетите се широки користат во механички пренос во хемиски, текстилни машини, ескалатори, процесирање дрвени, Тридимензионални паркинг, земјоделски машини, процесирање на храна, инструментацијата, нафти и други индустрии.


Воведување на снабдувачот на АСА: малку знаење за цврстотот!

Стегноста на бродот треба да биде соодветна. Премногу цврсто ќе го зголеми потрошувањето на енергијата и лесно ќе се исцрпи. Скокот е премногу слободен и лесно е да скокнеш од ланецот. Стегноста на бродот е: подигање или притиска надолу од средината на плочката, кој е околу 2%-3% од растојанието на центарот помеѓу двајцата.


Како да се одржи стандардниот запчаник?

Запчаник е тркало со запчаник од тип на запчаник, што се користи за мрежење со блок со точен чекор на врската или кабелот. Запчаниците се користат во механичкиот пренос во хемиски, текстилни машини, подвижни скали, преработка на дрво, тродимензионални гаражи за паркирање, земјоделски машини, преработка на храна, инструменти, нафта и други индустрии. Како нов производ на запчаници, запчаникот има голема брзина на пренос. Во неговиот специфичен процес на апликација, поради неговата голема брзина предност, генерираниот шум е многу мал, што е исто така погодно за постигнување добра околина за обработка. Во својата примена, запчаникот не само што има висока точност на инсталација, туку има и идеална точност на обработка, што заштедува многу проблеми за идните работи за одржување. Покрај тоа, предностите на компактната структура на запчаникот прават тој да има поголем однос на преносот, а сопствениот век на траење е релативно висок.


Симпплекс снабдувачот на скалите зборува за причините за облека

Скокањето е тркало со заби со копчиња. кои се користи за да се тргне со блок со точна црта на синџир или кабел.


Средната цена на Симпплекс ја претставува знаењето на расклопувањето и собранието на скапот

Возачот е комбиниран со излезниот мотор во облик на spline, и е поправен со слејн број или јајца. Кога ќе се исклучиш, ќе можеш да ја отстраниш покривката, да го тргнеш синџирот, да ја отстраниш слинката или да го поправиш оревот. Тогаш ќе може да се извлече малиот брод. Кога ќе се собереш, продолжете во ред.


V-Belt Pulли од Кина производител воведе претпазливост за собранието на појас

Хексагонските тврдења за собранието, исто така, треба да бидат исчистени со бензин и исушени пред собранието. Лубрикацијата на маслото или гроза не треба да се применат на трговите или на штрачките дупки за да се обезбедат доволно префрленост и самозаклучување способноста откако ќе бидат засилени.


Единствен снабдувач на скапоцениот Б зборува за феноменот на еластиката на скапот

Од едната страна, грешката во цртата на забната плочка може да биде посериозна за време на процесот. Иако генералниот производител е многу вешт во процесирањето на технологијата на експлозијата. Во врска со неговиот обработувач, особено во процесирањето на мали купки на синџири.


Еден типот на врвот Б кажува за методот за греење на плочка

Многу е важно да се избере разумен метод за греење според формата и искривување на тенденцијата на бродот. Кога се грее на опрема со различни форми, големини и материјали, неопходните мерки треба да се преземат што е можно повеќе за да се намали извршувањето за време на процесот на греење.


Гледај Повеќе